Reklama

Uczennice z Łomży na podium policyjnego turnieju [FOTO]

09/03/2026 08:02

Uczniowie klas pierwszych oddziałów o profilu mundurowym i klas policyjnych wzięli udział w turnieju przygotowanym przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Rywalizacja uczniów była zacięta, a każdy z uczestników mógł sprawdzić swoją wiedzę, umiejętności udzielania pomocy i sprawność fizyczną. Wśród najlepszych znalazła się szkoła z Łomży – Liceum Akademickie Zespołu Szkół Akademickich, którego drużyna wywalczyła trzecie miejsce.

Uczniowie z 9 klas o profilu policyjnym stanęli do turnieju przygotowanym przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Rywalizacja była zacięta, a każdy z uczestników mógł sprawdzić zarówno swoją wiedzę, jak też umiejętności udzielania pomocy, by ostatecznie stanąć do rywalizacji na torze sprawnościowym. Wszystkie konkurencje odbywały się pod bacznym okiem policyjnego składu sędziowskiego, a różnice punktowe podczas wyłaniania zwycięzców były minimalne. 

Konkurs swoim honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji. Przed rozpoczęciem turnieju wszyscy uczcili minutą ciszy pamięć poległych policjantów. Był to wyraz szacunku i wdzięczności dla funkcjonariuszy, którzy oddali swoje życie, pełniąc służbę na rzecz bezpieczeństwa innych. Chwila zadumy miała szczególne znacznie, ponieważ 7 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Poległych Policjantach.

Reklama

Klasyfikacja zwycięskich drużyn przedstawia się następująco:

I miejsce – XIV Liceum Ogólnokształcące im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku

II miejsce - Zespół Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie

III miejsce – Liceum Akademickie Zespół Szkół Akademickich Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży w Łomży

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy również drobne upominki, które wręczyli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektor Krzysztof Woźniewski i Wojewoda Podlaski Jacek Brzozowski. Wręczenie pucharów dla zwycięskich drużyn odbędzie się w Komendzie Głównej Policji. Wizyta będzie również okazją do poznania działalności Wydziału Edukacji Historycznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji.

Źródło: Policja Podlaska Aktualizacja: 09/03/2026 08:02
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości