Uczniowie, którzy nie poradzili sobie z jednym przedmiotów na tegorocznej maturze, we wtorek będą mieli sposobność do poprawienia egzaminu dojrzałości. Z drugiej szansy w Łomży skorzysta 198 maturzystów.
Następny tydzień ponownie będzie stresujący dla niektórych absolwentów szkół średnich. Chodzi o tych uczniów, którzy w pierwszym podejściu do matury oblali jeden przedmiot obowiązkowych w części ustnej lub pisemnej.
W części ustnej dwie osoby będą poprawiać język angielski. Do powtórnego egzaminu pisemnego w nowej formule przystąpi 14 osób poprawiających język angielski, a 162 osób zmagać się będzie ponownie z matematyką. W starej formule do egzaminu z matematyki podejdzie 20 osób.
Maturę poprawiać mogą osoby, które przystąpiły do wszystkich egzaminów obowiązkowych i jednego z egzaminu dodatkowego. Nie zdały tylko jednego z egzaminów obowiązkowych oraz żaden ze zdawanych egzaminów nie został unieważniony.
Jak poinformowało OKE Łomża egzaminy pisemne i ustne odbędą się w szkołach macierzystych. Przeprowadzenie testów dojrzałości zaplanowano na najbliższy wtorek, 21 sierpnia. Od godz. 9.00 absolwenci ponownie spróbują swoich sił na maturze pisemnej. Z kolei egzaminy ustne zaplanowano na dni 21-22 sierpnia. Zostaną one przeprowadzone według harmonogramu ustalonego przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego w danej szkole.
W Łomży zmierzy się ponownie z maturą 198 uczniów. Większość uczniów poprawiać będzie matematykę.
- Egzamin ustny będzie przeprowadzony w dwóch szkołach, egzamin pisemny w nowej formule w 20 szkołach, a w starej formule w 9 szkołach - mówi dyrektor OKE w Łomży Jolanta Gołaszewska.