Reklama

Uczniowie „Ekonomika” w mundurach [FOTO]

04/06/2021 08:09

Prawie trzydziestu uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego klasy 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży pod koniec maja odbyło pierwsze zajęcia praktyczne w terenie. Miały one miejsce na poligonie wojskowym nad Narwią, w okolicach wsi Morgowniki koło Nowogrodu. Kilka dni wcześniej uczniowie założyli po raz pierwszy długo oczekiwane mundury. W czasie przymiarki w ich oczach widoczny był błysk i radość.

W czasie ćwiczeń terenowych z topografii, podstaw wspinaczki, obsługi wykrywacza min, obsługi radiostacji, czy poznawania budowy broni, ich sylwetki zlewały się z leśnym poszyciem. Szkolenia odbywały się m.in. na stanowisku do nauki  strzelania elektronicznego symulującego strzelanie bojowe czy zapoznania uczniów z bronią i sprzętem będącym  na wyposażeniu Wojska Polskiego, np. karabinem maszynowym PK, pistoletem P-83, granatnikiem RPG 7, wykrywaczem min, sprzętem przeciwchemicznym. W trakcie zajęć panował wzorowy porządek, dyscyplina i skupienie. Nie było narzekania, widać, że szesnastolatkowie poznali już, co to musztra. Po zajęciach przyszedł czas na chwilę relaksu przy ognisku, gdzie już w luźniejszej atmosferze, uczniowie wymieniali się wrażeniami i zasypywali instruktorów masą dodatkowych pytań.

- Obserwując tych młodych ludzi odnosi się  wrażenie, że noszony na co dzień mundur zmienił ich sposób postrzegania świata. Ci nastoletni przecież chłopcy i dziewczęta zachowują się jak dorośli. Wiedzą, że ludzie na nich patrzą i oczekują od nich godnej postawy, bo na bluzie noszą biało-czerwone barwy – podkreśla zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.

Zajęcia swoich uczniów z podziwem i dumą obserwował dyrektor „Ekonomika” Paweł Drożyner. - Wszyscy uczniowie  zadowoleni i pełni dobrych emocji wrócili do Łomży, z niecierpliwością oczekując następnych wyjazdów na zajęcia praktyczne na poligonie, które nastąpią  jeszcze w czerwcu tego roku szkolnego – informuje dyrektor Paweł Drożyner, jednocześnie dziękując kadrze instruktorskiej i majorowi Janowi Krysiukowi za interesujące  zajęcia oraz Dowódcy 18 Pułku Logistycznego w Łomży pułkownikowi Pawłowi Gałązce za życzliwą opiekę  i pomoc w organizacji wyjazdu poligonowego.

Źródło: UM Lomza / fot.: ZSEiO nr 6

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości