Reklama

Uczniowie "WETY" przekazali małym pacjentom maskotki [FOTO]

14/02/2019 06:51

Światowy Dzień Chorego obchodzony był 11 lutego pod hasłem "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie". Uczniowie ZSWiO Nr 7 przyłączyli się do obchodów i przekazali wczoraj pluszaki małym pacjentom łomżyńskiego szpitala. Prezenty wywołały uśmiech na twarzach dzieci i na pewno umilą trudny czas choroby.

Światowy Dzień Chorego ustanowił św. Jan Paweł II 13 maja 1992 roku. W tym roku obchodzono go pod hasłem "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie". Jak tłumaczył podczas orędzia papież Franciszek, były to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wzywał apostołów do głoszenia Ewangelii, aby Jego królestwo było propagowane "przez gesty bezinteresownej miłości".

Uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży przyłączyli się do obchodów i przekazali wczoraj małym pacjentom łomżyńskiego szpitala maskotki, które zebrano podczas styczniowego XII Balu Charytatywnego Szkolnych Kół Caritas. Pluszaki pełniły wtedy rolę biletu wstępu na bal. Szpital odwiedzili członkowie Szkolnego Koła Caritas razem z opiekunką Lucyną Przychodzeń i pedagogiem szkolnym Magdaleną Budziszewską.

Reklama

Maskotki dostarczone na oddział dziecięcy wywołały uśmiech na twarzach pacjentów i na pewno umilą trudny czas choroby. Akcję podjętą przez uczniów "WETY" można podsumować słowami papieża Franciszka: „Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest ważny”.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości