5 uczniów z Łomży odebrało stypendia naukowe przyznane przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Na konto każdego z nich wpłynie aż 4 tysiące złotych. Aby znaleźć się w gronie 50 wyróżnionych, należało pochwalić się średnią minimum 5,0 ale także wykazać się szczególnymi osiągnięciami.
Wszyscy wyróżnieni uczniowie co najmniej dwukrotnie zdobywali tytuły laureata olimpiad przedmiotowych i tematycznych. Uroczystość odbyła się 16 października w Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W imieniu zarządu wojewódtwa pamiątkowe dyplomy wręczył uczniom członek zarządu województwa Bogdan Dyjuk.
Do urzędu marszałkowskiego wpłynęło ponad 120 wniosków z danymi uczniów, którzy kwalifikowali się do otrzymania stypendium. Z tego grona, komisja wybrała 50 najlepszych. Aż czterech najzdolniejszych uczniów w województwie, uczy się w PG6.
W tym zaszczytnym gronie znaleźli się:
- Jakub Wierzbowski - Publiczne Gimnazjum Nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
- Zuzanna Choińska - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Kardynała St. Wyszyńskiego w Łomży
- Jakub Mazewski - Publiczne Gimnazjum Nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
- Julia Laskowska - Publiczne Gimnazjum Nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
- Wiktoria Koniecko - Publiczne Gimnazjum Nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
W trakcie uroczystości, z okazji Dnia Edukacji Narodowej uhonorowano także wyróżniających się pedagogów, pracujących w szkołach, których organem założycielskim jest samorząd województwa. Za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze przyznano im nagrody w wysokości 3000 zł. W tym wąskim gronie znalazła się Danuta Momot - konsultant ds. szkolnictwa specjalnego i integracyjnego w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży.