Reklama

Uczniowie z Łomży w gronie najlepszych w województwie

17/10/2018 06:38

5 uczniów z Łomży odebrało stypendia naukowe przyznane przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Na konto każdego z nich wpłynie aż 4 tysiące złotych. Aby znaleźć się w gronie 50 wyróżnionych, należało pochwalić się średnią minimum 5,0 ale także wykazać się szczególnymi osiągnięciami.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie co najmniej dwukrotnie zdobywali tytuły laureata olimpiad przedmiotowych i tematycznych. Uroczystość odbyła się 16 października w Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W  imieniu zarządu wojewódtwa pamiątkowe dyplomy wręczył uczniom członek zarządu województwa Bogdan Dyjuk.

Do urzędu marszałkowskiego wpłynęło ponad 120 wniosków z danymi uczniów, którzy kwalifikowali się do otrzymania stypendium. Z tego grona, komisja wybrała 50 najlepszych. Aż czterech najzdolniejszych uczniów w województwie, uczy się w PG6.

Reklama

W tym zaszczytnym gronie znaleźli się:

- Jakub Wierzbowski - Publiczne Gimnazjum Nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży

- Zuzanna Choińska - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Kardynała St. Wyszyńskiego w Łomży

- Jakub Mazewski - Publiczne Gimnazjum Nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży

- Julia Laskowska - Publiczne Gimnazjum Nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży

- Wiktoria Koniecko - Publiczne Gimnazjum Nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży

W trakcie uroczystości, z okazji Dnia Edukacji Narodowej uhonorowano także wyróżniających się pedagogów, pracujących w szkołach, których organem założycielskim jest samorząd województwa. Za  osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze przyznano im nagrody w wysokości 3000 zł. W tym wąskim gronie znalazła się  Danuta Momot - konsultant ds. szkolnictwa specjalnego i integracyjnego w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości