Reklama

Uczniowie ZSTiO Nr 4 na stażu w Wilnie [FOTO]

20/05/2019 07:15

16 uczniów zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży uczestniczyło w kilkunastodniowym stażu zawodowym w Wilnie na Litwie. Stażyści doskonalili tam umiejętności praktyczne w ramach projektu „Mój atut - staż zawodowy za granicą”.

Uczniowie z branży hotelarskiej i żywieniowej poznawali organizację, standardy pracy oraz wymagania stawiane pracownikom przez litewskich pracodawców. Młodzież zdobywała doświadczenie w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku, poprzez pracę w czterogwiazdkowych hotelach - Holiday Inn oraz Radisson blu.

Technicy hotelarstwa odpowiedzialni byli za utrzymanie czystości i porządku w jednostkach mieszkalnych i częściach wspólnych hotelu, odpowiadali także za przyjmowanie i realizowanie zleceń związanych z obsługą gości w części pobytowej i pralni. Do ich zadań należała również kompleksowa obsługa gości w restauracji oraz pomoc przy przygotowywaniu i serwowaniu śniadań. Niektórzy uczestnicy mogli obserwować pracę na recepcji, uczestnicząc w procedurach „check-in” i „check-out” czy też wykonywać usługę „wake-up call”. Przyszli technicy żywienia nauczyli się przygotowywania oryginalnych potraw, charakterystycznych dla kuchni litewskiej i kuchni międzynarodowej oraz obsługi urządzeń gastronomicznych i ekspedycji potraw. Uczniowie mieli też okazję poznać metody i techniki przygotowywania dań inne od tych stosowanych w Polsce.

Reklama

Realizacja praktyk pozwoliła uczniom doskonalić m.in. kulturę zachowania, komunikację w języku angielskim, czy umiejętności z zakresu dbania o estetykę ubioru. Uzupełnieniem staży zawodowych były wycieczki, pozwalające uczestnikom projektu poznać atrakcje turystyczne Wilna i jego okolic oraz kulturę litewską.

Opiekun projektu ze strony litewskiej - Loreta Golubevaite - podkreśliła, że uczestnicy projektu uzyskali bardzo wysokie oceny u pracodawców. Przedsiębiorcy zwracali uwagę na zaangażowanie młodzieży, samodzielność, pozytywne nastawienie, solidność, chęć nauki i wysoką jakość wykonywanych zadań. Wszyscy praktykanci z ZSTiO otrzymali rekomendacje, które będą mogli przedstawić przyszłym pracodawcom oraz certyfikaty potwierdzające realizację stażu.

Reklama

zdj. nadesłane

                                              

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości