Trzy brązowe medale i tytuł II wicemistrza Polski regionu północno- wschodniego wytańczyły podczas Międzynarodowych Prezentacji Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA 2012 mażoretki należące do zespołu Swing, działającego przy Łomżyńskiej Orkiestrze Dętej. Choreografia opracowana przez Marzannę Rutkowską, gracja i uroda dziewcząt tańczących w zespole Swing zachwyciła jurorów i publiczność.
W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 300 mażoretek, tamburmajorek i cheerleaderek tańczących w 19 zespołach.
Łomżynianki zostały nagrodzone w trzech kategoriach.
Brązowy medal w kategorii duo- trio baton zdobyły seniorki: Ewa Rutkowska i Katarzyna Domalewska. Medal przypadł także dziewczętom w kategorii pom- pom miniformacje. Tu wyróżnienie zdobyły: Magdalena Jakacka, Patrycja Gawrońska, Ewa Rutkowska, Katarzyna Domalewska, Aleksandra Szczęsna i Marta Pióro.
Na trzecim miejscu na podium, w kategorii baton miniformacj stanęły też juniorki: Monika Kościelecka, Dominika Dąbrowska, Magdalena Kalska, Wiktoria Mieczkowska i Natalia Mieczkowska.
- Tuż za podium na czwartym miejscu znalazło się trio: Agnieszka Kwiatkowska, Ewa Rutkowska i Katarzyna Domalewska. Doskonale zaprezentowały się też inne członkinie zespołu- mówi Marzanna Rutkowska, choreografka i opiekunka łomżyńskich mażoretek.
Mażoretkom z Łomży przypadł też tytuł II wicemistrza Polski regionu północno- wschodniego
Miłe wyróżnienie spotkało zaś Katarzynę Domalewską, która otrzymała tytuł I wicemiss POM-PY. Międzynarodowe Prezentacje Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM- PA 2012 odbyły się w Białymstoku już po raz siódmy.