Dziś (17.05) na ul. Długiej w Łomży pojawiło się siedem donic poziomowych z jednosezonową roślinnością. Zasadzone kwiaty to m.in. petunia kaskadowa supertunia vista, smagliczka nadmorska, wilec purpurowy i złoty. Gdzie jeszcze w Łomży zobaczymy nowe nasadzenia?
Dziś (17.05) na ul. Długiej w Łomży pojawiło się siedem donic poziomowych z jednosezonową roślinnością. Zasadzone kwiaty to m.in. petunia kaskadowa supertunia vista, smagliczka nadmorska, wilec purpurowy i złoty.
- Od dziś możemy zobaczyć siedem donic poziomowych, a dokładnie sześć donic 9-cio poziomowych i jedną 6-cio poziomową, które zlokalizowane są wzdłuż ul. Długiej - informuje Kamil Jemielity z Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM w Łomży.
Dodatkowo w naszym mieście pojawią się wiszące donice m.in. z pelargonią bluszczolistną czy wilcem, a będzie je można zobaczyć na następujących ulicach Łomży:
Jak informuje Kamil Jemielity z Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM w Łomży wzdłuż ulicy Zawadzkiej od ulicy Szmaragdowej zasadzono rośliny wieloletnie w ramach budżetu obywatelskiego pn. "Zielona Zawadzka". Posadzona roślinność w tej lokalizacji to między innymi berberys, kosodrzewina, róża pomarszczona, szałwia omszona czy pęcherznica kalinolistna.
Dodatkowo na ulicy Bema zobaczymy krzewy i byliny, w postaci kosodrzewiny japońskiej, bodziszka, kocimiętki czy hortensji bukietowej i innych.