Ostrzeżenie II stopnia związane z upałami w Łomży i powiatach łomżyńskim oraz zambrowskim zostało odwołane. Z informacji dyżurnego synoptyka IMGW-PIB Wiesława Winnickiego wynika, że zjawisko się zakończyło. Jaka czeka nas pogoda?
Odwołanie ostrzeżenia II stopnia nastąpiło dokładnie o 14:27 w piątek 14 czerwca. Pomarańczowy alert odwołany został wyłącznie na terenie obejmującym Łomżę oraz powiaty łomżyński i zambrowski.
Wszystko wskazuje na to, że będzie już nieco chłodniej. Według aktualnych prognoz dzisiaj w nocy temperatura spadnie do poziomu 16°C. Jutro (15.06) w ciągu dnia termometry pokażą już 28 kresek powyżej zera, za to sobotnia noc może przynieść burze z deszczem, a niedziela burze z gradem. Ostatniego dnia tygodnia słupki rtęci powinny wskazać 27°C.
Pierwsze dni kolejnego tygodnia powinny być jeszcze chłodniejsze - od 23°C w poniedziałek, do 25°C w środę.