Reklama

Uroczysty koncert dla Honorowego Obywatela Łomży [FOTO]

22/04/2016 07:10

Wyjątkowy wymiar przybrał wczorajszy koncert Filharmonii Kameralnej w Łomży, w którego przerwie władze miasta wręczyły uroczyście akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łomży biskupowi Stanisławowi Stefankowi. Koncert był jednocześnie potrójnym jubileuszem.

Oprócz biskupa Stefanka, który świętował podwójnie, bo otrzymanie tytułu Honorowego Obywatela i zbliżającą się rocznicę 80. urodzin, swoje jubileusze wczorajszym koncertem postanowili uświetnić dyrektor Filharmonii Kameralnej w Łomży Jan Miłosz Zarzycki i sławny łomżyński tenor Jacek Szymański. Obaj wkrótce obchodzić będą 50. urodziny, a wczorajszy koncert wszystko to bardzo udanie połączył w całość.

Tytułem Honorowego Obywatela Miasta Łomży biskup Stanisław Stefanek uhonorowany został przez Radę Miejską Łomże na dzień przed koncertem - we środę 20 kwietnia. Razem z biskupem Stefankiem identyczny tytuł otrzymał pośmiernie zmarły w ubiegłym roku biskup Tadeusz Zawistowski. Wnioskodawcą obu tytułów był Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości