Reklama

Uśmiechnij się w Dzień Dziecka! Radni ŁKS z akcją dla najmłodszych [FOTO]

01/06/2026 18:29

Kolorowe balony z uśmiechem, rozmowy z mieszkańcami i prosta idea: sprawić dzieciom radość. Tak wyglądała weekendowa odsłona akcji łomżyńskich radnych Uśmiechnij Się, która w ostatnią sobotę i niedzielę odbywała się w Łomży z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

W działaniach uczestniczyli radni Łomżyńskiego Klubu Samorządowego: wiceprzewodniczący rady miasta Hubert Norowski, Karol Sztejno oraz Marek Kisiel. Przez dwa dni można było ich spotkać w kilku popularnych miejscach rodzinnych spacerów: w Parku Jana Pawła II, na bulwarach miejskich oraz na Starym Rynku. Najmłodsi łomżanie otrzymywali balony z uśmiechem, a rodzice i dziadkowie mieli okazję do krótkich rozmów z radnymi. Organizatorzy podkreślali, że akcja nie miała formalnego charakteru - jej celem był prosty, pozytywny gest wobec dzieci i rodzin spędzających weekend w mieście.

- Dzień Dziecka to jeden z tych momentów, kiedy szczególnie warto przypomnieć, że miasto tworzą nie tylko inwestycje i uchwały, ale też relacje, życzliwość i zwykły uśmiech. Chcieliśmy razem z radnymi Łomżyńskiego Klubu Samorządowego wyjść do mieszkańców, spotkać się z rodzinami i sprawić najmłodszym trochę radości. Balon z uśmiechem to drobiazg, ale czasem właśnie takie drobiazgi najmocniej zapadają w pamięć - mówi wiceprzewodniczący rady miasta Hubert Norowski.

Reklama

Akcja spotkała się z ciepłym odbiorem mieszkańców. W Parku Jana Pawła II, na bulwarach i w okolicach Starego Rynku balony szybko trafiały do dzieci, a wielu przechodniów zatrzymywało się choćby na chwilę rozmowy.

- Największą nagrodą był widok dzieci, które odchodziły z balonem i uśmiechem. To pokazuje, że lokalna aktywność nie musi zawsze oznaczać wielkich wydarzeń. Czasem wystarczy być blisko mieszkańców, zrobić coś bezpośrednio i po ludzku. Dla nas jako radnych ŁKS to również ważny sygnał, że samorząd powinien być obecny tam, gdzie są łomżanie - w parkach, na bulwarach, na Starym Rynku, w codziennym życiu miasta - podkreślali radni Karol Sztejno oraz Marek Kisiel.

Reklama

Inicjatywa „Uśmiechnij Się” była już wcześniej obecna w przestrzeni miejskiej Łomży. Tym razem, w przededniu Dnia Dziecka, jej bohaterami były najmłodsze mieszkanki i najmłodsi mieszkańcy miasta. Jak zapowiadają radni Łomżyńskiego Klubu Samorządowego, podobne działania mają być kontynuowane także przy kolejnych okazjach.

 

 

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/06/2026 10:42
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości