Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Alert obowiązuje do najbliższego poniedziałku.
- Prognozuje się spadek temperatury od -7°C do -2°C, a przy gruncie od -8°C do -3°C. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 3°C do 5°C. – informuje Tomasz Siemieniuk, dyżurny synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku.
Ważność alertu: od godz. 17:00 dnia 14.03.2020 do godz. 09:00 dnia 16.03.2020 r. prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80%.