Reklama

[VIDEO] Uroczysta Inauguracja XII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”

04/09/2016 17:51

Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica” to impreza dobrze znana łomżyńskim melomanom. Dzisiaj w Katedrze św. Michała Archanioła odbyła się uroczysta inauguracja dwunastej edycji tego wydarzenia. 

Gwiazdami koncertu była utalentowana para wokalistów – sopranistka Agnieszka Sokolnicka oraz tenor Voytek Soko – Sokolnicki. Artystów wspierała Orkiestra Filharmonii Kameralnej pod przewodnictwem dyrektora Jana Miłosza Zarzyckiego.

Program koncertu był zróżnicowany, ponieważ obok klasyków takich jak utwory Mozarta, czy Vivaldiego, które cieszyły ucho koneserów muzyki, zabrzmiały także kompozycje filmowe trafiające do szerszego grona odbiorców.

- Chcieliśmy pokazać muzykę w jej różnych barwach, różnych nastrojach no i taki będzie też pozostały bieg festiwalu – podkreślił dyrektor Zarzycki.

Reklama

Festiwal „Sacrum et Musica” będzie trwał przez cały wrzesień, a najbliższe koncerty odbędą się w przyszłą niedzielę w Grajewie, Łomży i Puchałach.

Zapraszamy do naszej relacji wideo z inauguracji festiwalu. 

HALLELUJAH

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości