Miasto zamierza zakupić 14 kompletów nowych radarowych wyświetlaczy prędkości. Docelowo urządzenia zostaną zamontowane w siedmiu miejscach Łomży.
Wyświetlacze mają pokazywać informacje o aktualnej prędkości nadjeżdżającego pojazdu. W przypadku przekroczenia prędkości ponad dopuszczalny limit urządzenia mają wyświetlać na czerwono i pulsacyjnie pomiar prędkości oraz komunikat „ZWOLNIJ” na zmianę ze „smutną buźką”, natomiast w przypadku nieprzekroczenia prędkości mamy widzieć „uśmiechniętą buźkę” w kolorze zielonym i komunikat „DZIĘKUJĘ”. Wyświetlacze mają być zasilane z panelu słonecznego z możliwością wyprowadzenia zasilana do sieci. Konieczne będzie też wyposażenie ich w akumulatory celem zapewnienia płynnej pracy w czasie niewystarczającego nasłonecznienia.
Gdzie zobaczymy wyświetlacze?
Mają one pojawić się w następujących miejscach:
Firmy zainteresowane dostawą i montażem wyświetlaczy mogą składać oferty do 30.11.2022 r.
zdj. poglądowe: dokumentacja przetargowa