W poniedziałek (16.05) radni ponownie spotkają się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży. Przewodnicząca rady zwołała sesję nadzwyczajną.
Sesja została zwołana na wniosek prezydenta. W proponowanym porządku obrad znajdziemy dwa punkty merytoryczne:
List intencyjny dotyczący przejęcia przez województwo Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie władze województwa podpisały z prezydentem Łomży w kwietniu ub.r. Następnie skansen został wyodrębniony ze struktur łomżyńskiego Muzeum Północno-Mazowieckiego - zdecydowali o tym radni miejscy. Wolę przejęcia skansenu wyrazili późnej radni wojewódzcy, którzy przyjęli stosowną uchwałę w ubiegłym miesiącu. Uchwałę ws. wniosku o przekazanie jednostki kultury podjął w ostatnich dniach również zarząd województwa.
Kolejny krok należy do radnych Łomży. W kolejny poniedziałek zajmą się oni uchwałą ws. wyrażenia zgody na przekazanie skansenu, w tym mienia ruchomego. Na mocy podpisanej później umowy skansen stanie się wojewódzką samorządową instytucją kultury, co oznacza, że nadzór nad nim prowadził będzie marszałek.
Sesja rozpocznie się o godz. 14:00.