Reklama

W Łomży odbędzie się nadzwyczajna sesja

11/05/2022 07:56

W poniedziałek (16.05) radni ponownie spotkają się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży. Przewodnicząca rady zwołała sesję nadzwyczajną.

Sesja została zwołana na wniosek prezydenta. W proponowanym porządku obrad znajdziemy dwa punkty merytoryczne: 

  • Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia czasowego uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Miasto Łomża dla obywateli Ukrainy
  • Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie samorządowej miejskiej instytucji kultury Muzeum – Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie Samorządowi Województwa Podlaskiego jako zadania własnego

List intencyjny dotyczący przejęcia przez województwo Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie władze województwa podpisały z prezydentem Łomży w kwietniu ub.r. Następnie skansen został wyodrębniony ze struktur łomżyńskiego Muzeum Północno-Mazowieckiego - zdecydowali o tym radni miejscy. Wolę przejęcia skansenu wyrazili późnej radni wojewódzcy, którzy przyjęli stosowną uchwałę w ubiegłym miesiącu. Uchwałę ws. wniosku o przekazanie jednostki kultury podjął w ostatnich dniach również zarząd województwa.

Reklama

Kolejny krok należy do radnych Łomży. W kolejny poniedziałek zajmą się oni uchwałą ws. wyrażenia zgody na przekazanie skansenu, w tym mienia ruchomego. Na mocy podpisanej później umowy skansen stanie się wojewódzką samorządową instytucją kultury, co oznacza, że nadzór nad nim prowadził będzie marszałek.


Sesja rozpocznie się o godz. 14:00.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości