Mieszkańcy Łomży zyskali nową opcję poruszania się po mieście. W niektórych miejscach możemy spotkać elektryczne hulajnogi.
Jednoślady pojawiły się w Łomży kilka dni temu. Nie jest to inicjatywa Miasta. Usługa NEON Scooters świadczona jest przez olsztyńską firmę Green Ride Sp. z o.o.
- Od dzisiaj Łomżanie mogą smigać po swoim mieście do woli. Dajcie czadu! – czytamy w sobotnim (26.03) poście firmy.
Aby móc korzystać z hulajnogi, należy pobrać aplikację i zarejestrować się. Klientami mogą być tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Na cenę przejazdu składa się opłata za jego rozpoczęcie oraz opłata minutowa. Aktualna stawka dostępna jest w aplikacji.
Dodajmy, że Miasto również szykuje coś dla mieszkańców Łomży.
Niedługo na ulicach ponownie pojawią się miejskie rowery, czyli znane wszystkim "ŁoKeRy". Chodzi aż o 100 rowerów tradycyjnych i 30 elektrycznych. Miejską inicjatywę zrealizować ma firma NEXTBIKE Polska S.A., która została wybrana w rozstrzygniętym niedawno przetargu. Samorząd zamierza wydać na ten cel 3,087 mln zł.