W kościele Bożego Ciała w Łomży powstała kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wierni będą mogli przez całą dobę pomodlić się w świątyni przy ul. Przykoszarowej.
- To znana od wieków forma pobożności - mówi proboszcz parafii, ks. Radosław Kubeł. - Kościół Bożego Ciała położony jest obok wielkiego cmentarza komunalnego. Z tej racji odczuwamy jako wierni i duszpasterze szczególną odpowiedzialność za zmarłych tu pochowanych. To nasi parafianie. Cmentarz nawiedza wiele osób. Chcemy, aby przychodzili, także do świątyni szukając u Boga pociechy i wspierając zmarłych modlitwą i odpustami - dodaje ksiądz.
Kaplica ma służyć tym dwóm celom: osobistemu uświęceniu modlących się tutaj osób oraz wielkiemu duchowemu wsparciu dusz czyśćcowych.
- Jako parafia o imieniu Bożego Ciała jesteśmy zobowiązani do rozwijania kultu Eucharystii. Wierzymy, że to Pan Jezus wzbudza w ludziach pragnienie spotkania się z nim. Otwórzmy się więc na to zaproszenie i niech nie zabraknie nas u stóp Mistrza, dla którego wszystko żyje. Tu spotykamy Boga i naszych bliskich, którzy są już u niego - kończy ks. Kubeł.
Kaplicę poświęcił 3 maja 2023 roku biskup łomżyński Janusz Stepnowski. We froncie kościoła, po lewej stronie, znajduje się czynne całą dobę wejście.