Reklama

W Nowogrodzie też kwestują [FOTO]

01/11/2023 15:55

Dzisiaj, w święto Wszystkich Świętych, wielu ludzi odwiedza groby swoich bliskich na cmentarzu parafialnym w Nowogrodzie. Jest to okazja nie tylko do modlitwy i zadumy nad życiem i śmiercią, ale także do wsparcia inicjatywy mającej na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego tego miejsca.

Od kilku lat, pod egidą Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej Oddział w Nowogrodzie prowadzona jest kwesta na renowację cmentarza, która obejmuje m.in. odnowę starych nagrobków, budowę nowych alei i ogrodzeń. 

W kweście uczestniczą przedstawiciele władz lokalnych, radni, sołtysi oraz wolontariusze. Zebrane pieniądze są przeznaczane na realizację tych zadań, które mają na celu poprawę estetyki i funkcjonalności cmentarza oraz zachowanie pamięci o zmarłych.

Organizatorzy kwesty dziękują wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej szlachetnej akcji i zapraszają do dalszej współpracy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości