Reklama

W Piątnicy pobiegli Tropem Wilczym [VIDEO]

02/03/2020 07:40

Po raz kolejny miłośnicy aktywnego spędzania czasu oddali hołd Żołnierzom Wyklętym w Piątnicy, gdzie odbył się cykliczny Bieg Tropem Wilczym. W sportowych zmaganiach uczestniczyło kilkaset osób.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z założenia święto ma  być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo ich męstwa, postawy patriotycznej i przywiązania do niepodległościowych tradycji. Z tej okazji w całym kraju odbywały się wczoraj uroczystości i przeróżne wydarzenia.

Jednym z takich wydarzeń był Bieg Tropem Wilczym, który po raz piąty odbył się w Piątnicy.  W sportowych zmaganiach udział wzięło kilkaset osób. - Uważam to za bardzo dobrą inicjatywę - mówił nam Bogdan Bieńczyk, zastępca wójta gminy Piątnica. Na terenie fortu nr III odbyły się dwa biegi: rodzinny oraz open. Uczestnicy mieli do pokonania symboliczny dystans 1963 metrów, nawiązujący do roku śmierci Józefa Franczaka ps. "Lalek", powszechnie uznawanego za ostatniego żołnierza polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego

Reklama

Celem wczorajszej imprezy było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 –1963 w obrębie przedwojennych granic RP, poszerzanie i popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych w Polsce i za granicą, ale także promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania.

Zobaczcie, co działo się w Piątnicy [VIDEO]

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości