W XXI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Sportowego „o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża” na parkiecie w hali sportowej w Piątnicy wystąpi ponad 220 par tanecznych tańca towarzyskiego sportowego z województwa Podlaskiego, całej Polski, Łomży i okolic.
Ze względu na bardzo dobre opinie za dotychczasową wzorową organizację imprezy, obecna edycja turnieju zyskała wyższa rangę. Organizatorzy otrzymali od Zarządu Podlaskiego Związku Tańca Sportowego w Białymstoku organizację „Mistrzostw Województwa Podlaskiego na 2017 rok dla tancerzy z naszego województwa”.
W ramach tego turnieju odbędą się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim na 2017 rok, XI Dziecięca Gala Taneczna par rekreacyjnych klas H, G i F z udziałem dzieci i młodzieży z łomżyńskich szkół w wieku od 7 do 16 lat,
- Odbędą się także liczne pokazy taneczne grup tanecznych i działających w Klubie Tańca Towarzyskiego „AKAT”. W bieżącej edycji turnieju gościć będziemy tancerzy z wielu miast naszego kraju, około 450 par tanecznych. Zawodnicy będą rywalizować w dwudziestu ośmiu kategoriach tanecznych – informują organizatorzy.
Gwiazda wieczoru Iwona Szymańska Pavlovic – juror Tańca z Gwiazdami, która poprowadzi wieczorna Galę Taneczną naszego turnieju.
Impreza biletowana. Bilet wstępu na trybuny: 20 zł od osoby (cały dzień), dzieci do lat 7 wstęp wolny.