Szpital tymczasowy w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku ponownie zacznie przyjmować pacjentów. O decyzji informuje Polska Agencja Prasowa.
Szpital w hali UMB w ostatnich miesiącach nie przyjmował pacjentów. Przygotowana tam wcześniej infrastruktura była i jest w gotowości. Od piątku będzie zapewniał pacjentom 80 miejsc.
„Szpital tymczasowy w hali prowadzi Uniwersytecki Szpital Kliniczny (USK) w Białymstoku. Rzeczniczka USK Katarzyna Malinowska-Olczyk powiedziała PAP, że trwają przygotowania do wznowienia przyjmowania pacjentów, delegowany jest personel. Szpital dostał już decyzję wojewody w sprawie wznowienia przyjmowania pacjentów w szpitalu tymczasowym” – informuje PAP.
Reklama
Województwo podlaskie utrzymuje się w czołówce regionów z największą liczbą zakażeń koronawirusem. Minionej doby potwierdzono tu 587 nowych przypadków. Więcej zakażeń odnotowano w województwach mazowieckim (1004) i lubelskim (1249).
zdj. ilustracyjne