Reklama

"Walizka" w czasach koronawirusa. Ze sztuką spotkamy się w wielu miejscach [VIDEO]

24/08/2020 13:31

W dniach 3-6.09 odbędą się w Łomży 33. Spotkania Teatralne Walizka - Moje Miasto. To kontynuacja znanego wszystkim festiwalu "Walizka", ale ze zmienioną formułą. Epidemia koronawirusa wymusiła przystosowanie tegorocznej edycji festiwalu do zupełnie nowej sytuacji.

Motywem przewodnim 33. edycji będzie „Teatr uliczny i urok animacji", a w Łomży zagościć mają spektakle z Polski i jeden z Ukrainy. W drugim przypadku występ stoi jednak pod znakiem zapytania, co wynika z obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych.  W zamierzaniu spotkania teatralne mają być prezentacją interesujących spektakli tworzonych poza nurtem instytucjonalnym przez artystów, którzy pokazują znaczenie współczesnego teatru ulicznego i współczesnego teatru lalkowego w kreowaniu przestrzeni i jej kolorytu.

Przedstawienia odbywać się będą na ulicach, w parkach, na placach miasta, przy katedrze, na dziedzińcu Kościoła o. Kapucynów oraz w Galerii Veneda. Nie będzie tam tradycyjnych środków teatralnych, takich jak scena, kurtyna i kulisy. Teatr ma być wszędzie. W ramach festiwalu nie zabraknie zajęć warsztatowych dla dzieci.

Reklama

Wydarzenia mają odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Więcej w naszym materiale VIDEO

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości