W dniach 3-6.09 odbędą się w Łomży 33. Spotkania Teatralne Walizka - Moje Miasto. To kontynuacja znanego wszystkim festiwalu "Walizka", ale ze zmienioną formułą. Epidemia koronawirusa wymusiła przystosowanie tegorocznej edycji festiwalu do zupełnie nowej sytuacji.
Motywem przewodnim 33. edycji będzie „Teatr uliczny i urok animacji", a w Łomży zagościć mają spektakle z Polski i jeden z Ukrainy. W drugim przypadku występ stoi jednak pod znakiem zapytania, co wynika z obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych. W zamierzaniu spotkania teatralne mają być prezentacją interesujących spektakli tworzonych poza nurtem instytucjonalnym przez artystów, którzy pokazują znaczenie współczesnego teatru ulicznego i współczesnego teatru lalkowego w kreowaniu przestrzeni i jej kolorytu.
Przedstawienia odbywać się będą na ulicach, w parkach, na placach miasta, przy katedrze, na dziedzińcu Kościoła o. Kapucynów oraz w Galerii Veneda. Nie będzie tam tradycyjnych środków teatralnych, takich jak scena, kurtyna i kulisy. Teatr ma być wszędzie. W ramach festiwalu nie zabraknie zajęć warsztatowych dla dzieci.
Wydarzenia mają odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Więcej w naszym materiale VIDEO
