Już jutro w Galerii Veneda będzie można obejrzeć fragmenty "Carmen" w wykonaniu artystów z Opery i Filharmonii Podlaskiej. Dziś soliści tej jednostki kultury wystąpili w tym łomżyńskim centrum handlowym z programem "Muzyka to moja bajka!". Wszystko w ramach "Weekendu z Operą".
Soliści opery: Karolina Kuklińska, Dorota Białkowska, Rafał Supiński i Bartłomiej Łochnicki przed dziecięcą publicznością zaśpiewali dziś znane piosenki zespołu Fasolki w nowych aranżacjach, a także utwory z repertuaru bajek muzycznych Opery i Filharmonii Podlaskiej. Usłyszeliśmy znane dzieciom i dorosłym piosenki zespołu "Fasolki" m.in "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki", "Każdy ma jakiegoś bzika", „Mydło lubi zabawę”, „Ciotka Klotka”.
- Chcieliśmy przekazać dzieciom, te tak mądre i proste piosenki z naszej młodości. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy spędzić wspólnie te popołudnie z dzieciakami i ich rodzicami – mówił po występie Rafał Supiński, dziś w roli Pana Kontrabasa.
Natomiast jutro o 12:00 będzie można zobaczyć fragmenty Carmen. Oryginalna inscenizacja opery Carmen na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej została bardzo ciepło przyjęta, zarówno przez widzów, jak i krytyków. To jednak już ostatni sezon jej wystawiania, zatem w najbliższy weekend warto odwiedzić Galerię Veneda. Nie tylko po to, aby zobaczyć fragment opery w wykonaniu białostockich solistów. Będzie to bowiem również niepowtarzalna okazja do bezpośredniego kontaktu z artystami i niejako zajrzenia "za kulisy".
Poniżej fragment występu solistów z Marcelem z Łomży: