11 statuetek powędrowało do uczniów Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Oprócz mistrzów poszczególnych dziedzin i przedmiotów, przyznano także tytuł "Mistrza koleżeństwa". Po zakończeniu uroczystości, oficjalnie przecięto wstęgę w wyremontowanej sali, która będzie służyła społeczności szkolnej.
III Galę "Bojanusów" poświęcono papieżowi Janowi Pawłowi II, z uwagi na świętowaną w tym roku 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki papieża Polaka do ojczyzny. Był to niezwykle ważny moment w historii naszego kraju i narodu, dlatego młodzi artyści z WETY wraz z polonistkami zadbali o to, aby nauka głoszona przez Jana Pawła II była dla gości, nominowanych, zwycięzców i wszystkich zebranych drogowskazem w życiu. Uczniowie ZSWiO nr 7 wcielili się w wiele historycznych postaci, m.in.: Adama Mickeiwicza, Pitagorasa, Świętego Franciszka, Magdę Gessler, Ludwika Bojanusa, czy Matkę Teresę. Część artystyczną uświetniły uzdolnione wokalistki.
Gala była jedyną w swoim rodzaju okazją do nagrodzenia wyróżniających się uczniów Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Przyznano aż 11 statuetek, które są nie tylko uhonorowaniem dotychczasowej pracy uczniów, ale także zachętą do dalszego rozwijania swoich umiejętności.
"Uczniami Mistrza Bojanusa"w roku szkolnym 2018/ 2019 zostali:
Mistrz weterynarii: Agnieszka Szczęsna– kl. IV e
Mistrz żywności i żywienia: Magdalena Zakrzewska– kl. IVb
Mistrz agrobiznesu: Radosław Sokołowski – kl. IV h
Mistrz architektury krajobrazu: Damian Sobolewski – kl. IIi
Mistrz języka polskiego: Aleksandra Jastrzębska – kl. I e
Mistrz matematyki: Kacper Klaus – kl. I e
Mistrz języków obcych: Wiktoria Rutkowska – kl. IV c
Mistrz działalności artystycznej: Aleksandra Ruszkowska – kl. IV e
Mistrz działalności społecznej: Justyna Gomółka – kl. II e
Mistrz sportu: Zuzanna Mroczkowska – kl. IV e
Mistrz koleżeństwa: Mateusz Cekała – kl. III e
Już po zakończeniu gali, oficjalnie przecięto biało-czerwoną wstęgę, otwierając tym samym wyremontowaną salę, która będzie służyła społeczności szkolnej. To pomieszczenie w którym odbywało się wiele spotkań w ZSWiO, ale było już wyeksploatowane.
- Postanowiliśmy wspólnie z radą odnowić, odrestaurować i przeznaczyć to pomieszczenie na taką integrację społeczną, wraz z rodzicami, uczniami, odbywać się tu oczywiście będą nasze rady pedagogiczne, ale przede wszystkim do współpracy z różnymi instytucjami, bo mamy zacne osoby, które wspierają naszych uczniów swoją mądrością, poprzez różne konferencje, sympozja, czy wykłady - mówiła nam dyrektor Bogumiła Olbryś.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją FOTO i VIDEO