Dziś koniec roku szkolnego i ostatni dzień w szkole przed utęsknionymi wakacjami. Podczas uroczystego apelu podsumowanie 10 miesięcy nauki przeżywali wspólnie nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.
Ostatni dzień w szkole przed wakacjami to spojrzenie wstecz na cały rok szkolny. Jest to okres analizy dotychczasowych osiągnięć oraz uhonorowania tych, którzy najciężej w tym czasie pracowali.
Z okazji zakończenia roku szkolnego odczytany był list prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego:
Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych, Rodzice, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie.
W życiu szkoły każdy rok jest ważny i niepowtarzalny. Wraz z jego końcem mija czas wytężonej nauki i pracy, czas małych i dużych sukcesów, czas podejmowania nowych wyzwań, dokonywania zmian, realizowania planów i marzeń. Nadchodzi czas upragnionych wakacji. U progu tegorocznej przerwy letniej chciałbym wszystkim pogratulować oraz złożyć najlepsze życzenia.
ReklamaDyrektorom, Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom łomżyńskich szkół i placówek oświatowych składam wyrazy uznania za trud oraz wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie naszych dzieci i młodzieży. Przekazując młodemu pokoleniu wiedzę oraz niezbędne umiejętności, rozbudzacie w nim zdolność samodzielnego myślenia, pasję poznania i tworzenia, wzbogacacie nieprzemijające wartości prawdy, piękna, dobra, społecznego zaangażowania i odpowiedzialności.
Rodzicom dziękuję za udaną współpracę ze szkołą i tworzenie takiego jej modelu, który ma możliwość sprostać wyzwaniom teraźniejszości. Jestem przekonany, że szkolne osiągnięcia Państwa dzieci stanowić będą powód do dumy i zadowolenia, a trud wychowawczy zaowocuje ich pomyślną przyszłością.
Uczniom gratuluję wspaniałych sukcesów i osiągnięć. Rozumiecie, jak wiele zależy od wykorzystania szansy, którą stawia przed Wami szkoła. Życzę, aby dwa miesiące letniego wypoczynku były atrakcyjne i interesujące, ale przede wszystkim – bezpieczne, przeżyte z rozwagą i wyobraźnią.
Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Szanowni Pracownicy oświaty,
Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Państwu składam życzenia miłych i słonecznych wakacji. Niech kolejny rok szkolny, po zasłużonym letnim wypoczynku i wzmocnieniu sił, wzbogaca Waszą osobowość, wiedzę i doświadczenie.
Teraz na uczniów czeka ponad dwa miesiące zasłużonych wakacji. Ponownie do szkoły wrócą drugiego września.