Reklama

Więcej środków na sport?

23/11/2025 10:00

Z takim wnioskiem wystąpili radni klubu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Chodzi o ujęcie w przyszłorocznym projekcie budżetu miasta dodatkowych 900 tys. zł, które trafiłoby przede wszystkim na wsparcie grup dziecięcych i młodzieżowych. W piątek w ratuszu doszło do spotkania włodarza miasta, radnych oraz przedstawicieli klubów i stowarzyszeń sportowych.

Prace nad budżetem na rok 2026 w zasadzie już się zakończyły. Wiele wskazuje na to, że przyszłoroczna pula środków na sport nie tylko utrzyma tegoroczny poziom 2,4 mln zł, ale może być jeszcze wyższa.  

Z wnioskiem o przesunięcie środków z rezerwy budżetowej i przeznaczenie dodatkowych pieniędzy  wyszedł Klub Radnych Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, a jego inicjatorem jest radny Marcin Dębek. Dodatkowe pieniądze mają zostać przeznaczone na wsparcie miejskich klubów sportowych, a w szczególności grup dziecięcych i młodzieżowych oraz organizację imprez sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców.

Reklama

–  Pozwolą one na stabilne funkcjonowanie klubów, rozwój talentów sportowych oraz organizację większej liczby wydarzeń, integrujących lokalną społeczność. Inwestowanie w sport przekłada się na poprawę zdrowia mieszkańców, budowanie pozytywnego wizerunku miasta oraz wzmacnianie więzi społecznych – napisali radni.

Wniosek swoich radnych popiera prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który z roku na rok zwiększa pulę dla klubów sportowych. W tym roku wyniosła ona 2,4 mln zł, ale jeżeli weźmiemy dodatkowo pod uwagę konkursy na awanse czy jubileusze, to tych środków było 2,7 mln zł. To rekordowa kwota. 

Reklama

Dla mnie, jako prezydenta miasta, rozwój sportu jest bardzo ważny. Więcej środków, to inwestycja w przyszłość, zdrowie dzieci, rozwój ich pasji, ale także znakomita promocja Łomży – czytamy na profilu Facebookowym prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

Większe pieniądze dają klubom poczucie bezpieczeństwa i możliwość planowania z wyprzedzeniem. Skontaktowaliśmy się z Adamem Szubą, wiceprezesem zarządu Akademii Piłkarskiej „Elite” Łomża.

Decyzja o zwiększenie pieniędzy na sport bardzo nas cieszy. Pozwala to tym młodym ludziom rozwijać się i spełniać swoje marzenia. Łomża jest małym miastem. Brakuje tu sponsorów, po prostu dużych firm, które by mogły pomagać, więc nie ma co ukrywać, że większość klubów po prostu korzysta z tych dotacji, dzięki którym te dzieci mogą jeździć na turnieje, na mecze, gdzieś grać i  rozwijać – powiedział Szuba, który uczestniczył w piątkowym spotkaniu w ratuszu.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości