Reklama

Wojsko wyjdzie na ulice

31/03/2020 15:18

Od jutra Żandarmeria i Terytorialsi oprócz kontroli przestrzegania kwarantanny, dostarczania żywności, będą wspólnie z Policją patrolować np. parki, bulwary. Najbliższe dni to test dla wszystkich - zapowiedział szef resortu obrony Mariusz Błaszczak.

"Wojsko Polskie będzie wspólnie z policją patrolować ulice. Jeden policjant, jeden żołnierz, przede wszystkim Żandarmeria Wojskowa" - powiedział PAP Mariusz Błaszczak, przypominając, że formuła ta była już wcześniej wykorzystywana np. podczas świąt i wzmożonego ruchu.

Minister przypomniał, że do tej pory żołnierze wspierali przede wszystkim Straż Graniczną, a żandarmi i WOT kontrolowali przestrzeganie kwarantanny. Terytorialsi ciągle dostarczają żywność starszym, kombatantom i opiekują się rodzinami medyków odizolowanych od swoich bliskich.

Reklama

"Wszystkie te aktywności są utrzymane. Nowe jest to, że razem z policjantami żołnierze będą patrolowali ulice. Do obecności żołnierzy Wojsk Obrony terytorialnej jesteśmy już przyzwyczajeni. Żołnierze, których mottem jest "zawsze gotowi, zawsze blisko", pełnili służbę w czasie podtopień i nawałnic w ubiegłym roku, służą też pomocą od początku bieżącego roku" – podkreślił Błaszczak.

W przeciwdziałanie epidemii koronawirusa jest zaangażowanych ok. 5 tys. żołnierzy, wspierających inne służby mundurowe i służbę zdrowia. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości