Reklama

Wrócą burze z gradem? IMGW ostrzega

23/05/2019 10:46

Pogoda w Polsce wciąż jest niebezpieczna. Synoptycy prognozują, że aura gwałtowna będzie również w czwartek (23.05). Niewykluczone, że na niebie pojawią się chmury, które przyniosą burze z gradem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, które dotyczy całego województwa podlaskiego.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad. - informuje dyżurny synoptyk IMGW-PIB Wiesław Winnicki.

Ostrzeżenie jest ważne od godz. 12:00 23.05.2019 do północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Niebezpieczne zjawiska mogą pojawić się też w innych województwach. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości