Po raz 24-ty zainaugurowano rok akademicki w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. W auli im. prof. Edwarda Wróbla przy licznie przybyłych oficjelach JM Rektor prof. Roman Engler wraz z prorektorem dr hab. inż. Andrzejem Borusiewiczem dokonali symbolicznej immatrykulacji 460 „pierwszaków” na studiach zawodowych, magisterskich i szkół średnich.
- Cieszę się, że szkoła się rozwija, że rozwija się środowisko łomżyńskie. Zrobimy wszystko by aktywnie uczestniczyć w rozwoju Łomży – mówi rektor prof. Roman Engler.
Jak co roku uczelnia hojnie obdarowała stypendiami swoich żaków. Nagrody I stopnia w wysokości 5 tys. złotych otrzymali studenci za najlepsze wyniki w nauce.
Fundacja „Janka Muzykanta”, która od ponad dekady wspiera uzdolnioną młodzież przyznała także młodym osobom kolejne stypendia.
Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego uczelnia przyznała Heiko Schulerowi z Niemiec tytuł Honorowego Profesora WSA.