Już w najbliższą sobotę, 26 marca, będzie można wybrać się na wyjątkowy spacer w miłym towarzystwie. Leśnicy z Nadleśnictwa Łomża zapraszają na wspólną przechadzkę po lesie.
Wydarzenie jest organizowane jako kontynuacja obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów. Spacery odbędą się na terenie 429 nadleśnictw w Polsce
"Las pełni wiele funkcji – przyrodniczych, gospodarczych i społecznych. Nie sposób przecenić jego dobroczynnego wpływu na zdrowie. Samo przebywanie w lesie niesie ze sobą szereg korzyści - obniża poziom kortyzolu (nazywanego hormonem stresu), zwiększa zdolność rozwiązywania problemów i kreatywność o 50%, zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję. To doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody" - czytamy.
Reklama
Lasy zajmują już 1/3 powierzchni kraju. Do dyspozycji społeczeństwa leśnicy oddali i utrzymują ponad 20 tys. km szlaków pieszych, prawie 4 tys. km szlaków rowerowych, około 3200 parkingów leśnych i miejsc postoju oraz ponad 600 pól biwakowych i obozowisk.
"W ramach bezpłatnej oferty edukacyjnej Lasy Państwowe udostępniają ponad 1000 ścieżek dydaktycznych, blisko 600 wiat edukacyjnych oraz ponad 300 izb edukacyjnych oraz ośrodków edukacji leśnej. Co ciekawe, wystarczy zalewie godzina, by dotrzeć do lasu z każdego miejsca w Polsce!"
Reklama
Spacer w Nadleśnictwie Łomża
Spacer na terenie Nadleśnictwa Łomża odbędzie się w Leśnictwie Jednaczewo (godz. : 11.00, zbiórka na parkingu leśnym w Jednaczewie)