Reklama

Wyjątkowy wernisaż w Łomży. Rzeźby Mieczysława Bieńka zachwyciły gości

11/04/2026 09:32

Dnia 10 kwietnia o godzinie 12:00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, instytucji kultury powiatu łomżyńskiego, odbył się uroczysty wernisaż wystawy rzeźby Mieczysława Bieńka. Wydarzenie zgromadziło liczne grono gości, wypełniając po brzegi salę kameralną ROK.

Wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele władz oraz instytucji publicznych, którzy skierowali do artysty serdeczne gratulacje i wyrazy uznania. Obecni byli m.in. Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski, członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek, starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski, wicestarosta Anna Gawrych oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Elżbieta Olejniczak.

Wernisaż zgromadził również bliskich artysty – rodzinę, przyjaciół, znajomych oraz współpracowników, którzy licznie przybyli, by wspólnie celebrować to wyjątkowe wydarzenie.

Reklama

Uroczystość uświetniła część artystyczna. Publiczność miała okazję wysłuchać koncertu wokalno-instrumentalnego w wykonaniu Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej i Przemysława Kamińskiego, a także występu instrumentalnego Żakliny i Michała Olchowik. Muzyczna oprawa stworzyła wyjątkowy klimat, doskonale komponujący się z prezentowanymi dziełami.

Podczas wernisażu goście mogli podziwiać bogaty zbiór płaskorzeźb oraz rzeźb autorstwa Mieczysława Bieńka, które spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem odbiorców.

Reklama

 

 

Źródło: ROK w Łomży Aktualizacja: 11/04/2026 09:32
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości