Reklama

Wysoki płot stanie na granicy z Białorusią

23/08/2021 13:30

​​​​​​​Na granicy polsko-białoruskiej stanie płot o wysokości 2,5-metra – wynika z zapowiedzi ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. W pomoc strażnikom granicznym ma być zaangażowanych więcej żołnierzy.

Na granicy z Białorusią powstanie nowy, solidny płot o wysokości 2,5 m. Więcej żołnierzy będzie zaangażowanych w pomoc Straży Granicznej. Wkrótce przedstawię szczegóły dotyczące dalszego zaangażowania Sił Zbrojnych RP” – poinformował minister Błaszczak za pośrednictwem Twittera.

W sobotę minister Błaszczak podał, że problem na polsko-białoruskiej granicy to „brudna gra Łukaszenki i Kremla”. Do wpisu dołączone zostały zdjęcia uszkodzonych zasieków z drutu ostrzowego, który miał zapobiegać nielegalnej migracji przez granicę.

Reklama

W ostatnich miesiącach na granicach Białorusi z UE wzrosła liczba nielegalnych migrantów m.in. z Afganistanu, Iraku czy Syrii. Z danych SG wynika, że w całym 2020 roku na odcinku podlaskim zatrzymano 122 osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę. W tym roku to już około 780 cudzoziemców. Strażnicy graniczni odnotowali dotychczas ponad 2 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy. 1350 takim próbom udało się zapobiec.

fot. Twitter 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości