10 kwietnia 2018 roku Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Wojskowy w Łomży zaprosiły na wystawę malarstwa Doroty Karczewskiej i kompozycji kwiatowych Ewy Czerskiej. Wernisaż połączony został z występem artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Portrety, krajobrazy oraz motywy florystyczne to jeden z tematów przedstawianych na wystawie Ewy Czerskiej i Doroty Karczewskiej.
- Połączyłyśmy nasze pasje i pomysły na wystawie prac plastycznych i kompozycji roślinnych. To był pomysł Doroty. W tej chwili, to jej dziękuję za to, bo ja bardzo się opierałam - mówiła Ewa Czerska, nauczycielka łomżyńskiej Wety i absolwentka Akademii Rolniczej na Wydziale Ogrodnictwo w Lublinie. - W szkole tworzymy tandem. Wszystkie dekoracje na uroczystości szkolne wykonujemy razem - dodała.
Z kolei Dorota Karczewska ukończyła studia Wychowanie Plastyczne w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie oraz Wzornictwo Ogrodowe na SGGW w Warszawie.
- Po ukończeniu studiów miałam taką dłuższą przerwę w malowaniu. Do tej pasji wróciłam, można powiedzieć rok temu, to jest część tych prac, które namalowałam w ciągu roku. To jest moja ulubiona forma spędzania wolnego czasu - mówiła podczas wernisażu Dorota Karczewska.
Zaprezentowane na wystawie prace są zaledwie niewielkim fragmentem twórczości dwóch nauczycielek przedmiotów zawodowych uczących na kierunku technik architektury krajobrazu w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, które poprzez swoją pracę próbują "zarazić" miłością do sztuki młodych ludzi.