Reklama

Wystawa malarstwa Doroty Karczewskiej i kompozycji kwiatowych Ewy Czerskiej [FOTO]

12/04/2018 07:51

10 kwietnia 2018 roku Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Wojskowy w Łomży zaprosiły na wystawę malarstwa Doroty Karczewskiej i kompozycji kwiatowych Ewy Czerskiej. Wernisaż połączony został z występem artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Portrety, krajobrazy oraz motywy florystyczne to jeden z tematów przedstawianych na wystawie Ewy Czerskiej i Doroty Karczewskiej.

- Połączyłyśmy nasze pasje i pomysły na wystawie prac plastycznych i kompozycji roślinnych. To był pomysł Doroty. W tej chwili, to jej dziękuję za to, bo ja bardzo się opierałam - mówiła Ewa Czerska, nauczycielka łomżyńskiej Wety i absolwentka Akademii Rolniczej na Wydziale Ogrodnictwo w Lublinie. - W szkole tworzymy tandem. Wszystkie dekoracje na uroczystości szkolne wykonujemy razem - dodała.

Reklama

Z kolei Dorota Karczewska ukończyła studia Wychowanie Plastyczne w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie oraz Wzornictwo Ogrodowe na SGGW w Warszawie.

- Po ukończeniu studiów miałam taką dłuższą przerwę w malowaniu. Do tej pasji wróciłam, można powiedzieć rok temu, to jest część tych prac, które namalowałam w ciągu roku. To jest moja ulubiona forma spędzania wolnego czasu - mówiła podczas wernisażu Dorota Karczewska.

Zaprezentowane na wystawie prace są zaledwie niewielkim fragmentem twórczości dwóch nauczycielek przedmiotów zawodowych uczących na kierunku technik architektury krajobrazu w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, które poprzez swoją pracę próbują "zarazić" miłością do sztuki młodych ludzi.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości