Zniesienie części obostrzeń, do jakiego doszło 23 lutego, oznacza także wznowienie widzeń w zakładach karnych i aresztach śledczych.
Zakłady karne i areszty śledcze przywracają widzenia. To efekt zniesienia części obostrzeń i spadającej liczby zakażeń koronawirusem.
Ustalono, że w widzeniu uczestniczyć będzie mogła jedna osoba dorosła i jedno niepełnoletnie dziecko. Do tego w trakcie widzeń mogą być spożywane artykuły żywnościowe i napoje kupione przez odwiedzających na terenie zakładu karnego.
Jednocześnie więziennicy zastrzegają, że "sytuacja epidemiologiczna jest stale monitorowana i w zależności od analizy jej wyników przewiduje się znoszenie kolejnych ograniczeń".
fot. ZK w Czerwonym Borze