Ponad 40 nauczycieli i pracowników oświaty z Łomży otrzymało dziś nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Hali Kultury.
Jak powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski, Dzień Edukacji Narodowej przypomina nam o szczególnej roli nauczycieli i ogromnej wartości edukacji. To także okazja do podziękowań i wyróżnień osób związanych ze szkolnictwem.
- Dziękuję wszystkim pracownikom łomżyńskiej oświaty za trud związany z wyjątkowym posłannictwem, za troskę i wsparcie uczniów na każdym etapie edukacji, za inspirowanie do osiągania celów. Przyjmijcie państwo wyrazy wdzięczności za codzienną, sumienną pracę na rzecz przyszłego pokolenia, które dzięki waszej pasji i poświęceniu rozwija swoje umiejętności, poszerza wiedzę, poznaje świat – mówił włodarz miasta.
Reklama
Prezydent Łomży przypomniał o zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycjach i remontach, a także zapowiedział kolejne. To m.in.. termomodernizacja hali przy SP nr 9 czy budowa sal przy SP nr 4 i SP nr 5.
- Realizacja tych wszystkich przedsięwzięć z pewnością zmieni oblicze łomżyńskiego szkolnictwa – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, życząc nauczycielom zdrowia, szczęścia w życiu osobistym oraz powodzenia w realizacji kolejnych wyzwań. – Niech w codziennej pracy towarzyszy państwu poczucie spełnienia misji, a aktywna i twórcza postawa znajduje uznanie w oczach uczniów, ich rodziców i będzie źródłem zawodowej satysfakcji.
Reklama
Życzenia i wyrazy podziękowania pracownikom oświaty złożyły też m.in.;Ilona Bujko - wicedyrektor łomżyńskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Mirosława Dziekońska - sekretarz zarządu łomżyńskiego oddziału ZNP oraz Alicja Konopka – przewodnicząca Rady Miejskiej Łomży.
Nagrodzeni zostali:
Urszula Bielicka-Gromek – Bursa Szkolna nr 3
Barbara Baranowska – SP nr 9
Andrzej Borawski – ZSMiO nr 5
Justyna Brzóska – SP nr 7
Agnieszka Całko – Przedszkole Publiczne nr 5
Anna Cekała – Przedszkole Publiczne nr 1
Danuta Chojnowska – SP nr 2
Artur Witold Ciborowski – ZSTiO nr 4
Karolina Duchnowska – I LO
Daniel Dzierżyk – ZSWiO nr 7
Agnieszka Beata Faryna – SP nr 4
Dorota Grabowska – Bursa Szkolna nr 3
Jolanta Gwizdon – SP nr 10
Magdalena Jakacka – SP nr 5
Józef Janczewski – SP nr 10
Radosław Jemielity – SP nr 5
Monika Kalinowska – ZSWiO nr 7
Wojciech Kamiński – SP nr 9
Jolanta Kowalewska – SP nr 2
Dariusz Koziatek – ZSMiO nr 5
Danuta Dorota Kozicka – PP nr 14
Andrzej Kubrak – ZSEiO nr 6
Karolina Norowska – SP nr 1
Bogumiła Olbryś – ZSWiO nr 7
Marcin Piotrowski – SP nr 4
Kamil Piwko – ZSMiO nr 5
Mirosław Reszkiewicz – II LO
Ewa Rostkowska – SP nr 7
Renata Saniewska – III LO
Jolanta Simon – II LO
Małgorzata Skrodzka – ZSEiO nr 6
Wioletta Skrodzka-Niedbała – PP nr 10
Grażyna Sobiszek – III LO
Izabela Sztejno – PP nr 5
Grażyna Spustek – PP nr 5
Urszula Suchoicka – PP nr 4
Joanna Świderska – Bursa Szkolna nr 1
Anna Ulińska – ZSTiO nr 4
Joanna Wejs-Pruszko – ZSS nr 8
Grzegorz Witkowski – I LO
Marta Zakrzewska – Bursa Szkolna nr 2