Reklama

Za oknem mróz, ale są dobre wiadomości. Idzie ocieplenie

19/01/2021 08:06

Tej nocy stacja IMGW w Marianowie zanotowała temperaturę minimalną -19,5°C. Jest zimno, ale w najbliższch dniach możemy spodziewać się zmian. "W środę w dzień w całej Polsce temperatura będzie już dodatnia, a niewielkie mrozy prognozowane są miejscami i jedynie w nocy" - prognozuje IMGW.

Wtorek jest najprawdopodobniej ostatnim dniem siarczystych mrozów. Z synoptycznej prognozy IMGW wynika, że we wschodniej Połowie kraju nadal może padać śnieg i deszcz ze śniegiem, miejscami możliwe będą opady marznące. Temperatura maksymalna będzie zdecydowanie wyższa niż w poprzednich dniach i wynosić będzie od -8°C na północnym-wschodzie, 0°C w centrum, do 3°C na krańcach zachodnich. 

Od środy w całym kraju w dzień temperatura będzie już dodatnia - od 0°C na północnym-wschodzie do 6°C na północnym-zachodzie. Miejscami możliwy będzie deszcz ze śniegiem, w nocy na wschodzie również śnieg. Opady okresami mogą być marznące i powodujące gołoledź.

Reklama

W czwartek zza chmur wyjrzy słońce, ale na północnym-wschodzie miejscami w dzień może być mgliście. Temperatura maksymalnie wynosić będzie od 1°C na północnym wschodzie do 7°C na północnym zachodzie.

W Piątek na niebie zaczną dominować chmury, miejscami pojawią się opady deszczu. Temperatura od 3°C do 7°C.

Weekend może być nieco chłodniejszy. Prognozowane opady deszczu mogą zacząćprzechodzić w deszcz ze śniegiem, a w nidzielę nawet w śnieg. Temperatura maksymalna nie będzie osiągać 5°C i wyniesie od 1°C do 4°C.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości