Piknik rodzinny w rytmie disco zainaugurował sierpniowe wydarzenia weekendowe, organizowane w ramach „Łomżyńskich wakacji” na Starym Rynku w Łomży. Były atrakcje dla dzieci, dyskoteka pod gwiazdami oraz koncerty, podczas których wystąpiła Iness, formacja Wiszu oraz jako gwiazda wieczoru zespół Skaner.
Impreza rozpoczęła się od atrakcji dla dzieci. Były dmuchańce do poskakania dla najmłodszych. Trochę więksi mieli możliwość zagrać w szachy w rozmiarze XXL. Natomiast Fundacja Czas Lokalny dla wszystkich chętnych prowadziła warsztaty garncarstwa.
Część koncertową rozpoczęła Iness. Wokalistką tej formacji jest pochodząca z okolic Łodzi Aneta Działak, znana przede wszystkim z występów w programie Disco Star. Po niej wystąpił pochodzący spod łomżyńskiego Marianowa Wiszu, czyli Piotr Wiszowaty. On również brał udział w programie Disco Star na kanale Polo TV. Przed własną publiką zaprezentował swoje największe przeboje, jak „Rakieta”, Różowa mini”, czy „Szalona dziewczyna”.
Gwiazdą wieczoru był jednak zespół Skaner, reprezentujący nurt disco polo z lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Stąd nie mogło zabraknąć takich klasyków jak „Nadzieja”, „Pociąg do gwiazd”, „Lato w Kołobrzegu”, czy „Moja wolność”, śpiewanych razem z licznie zgromadzoną publicznością.
Piknik rodzinny w rytmie disco zakończyła trwająca do północy dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadził MC Grochu. Impreza została zorganizowana przez Urząd Miejski pod patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.