W Łomży będzie można obejrzeć kultowe “Zapiski oficera Armii Czerwonej”. W urzędzie miejskim można odbierać wejściówki.
Za kilka dni będzie można w Łomży obejrzeć spektakl “Zapiski oficera Armii Czerwonej” w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku.
Przedstawienie w reżyserii Andrzeja Jakimca jest adaptacją groteskowej powieści autorstwa Sergiusza Piaseckiego.
Akcja rozgrywa się w Wilnie, w Lidzie i okolicach. Jest to przede wszystkim psychologiczny obraz typowego przedstawiciela o mentalności sowieckiej w czasach stalinowskich, który nie potrafi zdobyć się na samodzielne myślenie, człowieka o zachowaniu zmechanizowanym i opartym na strachu, posłuszeństwie, ideologii bolszewickiej oraz nienawiści do wyimaginowanych burżuazyjnych wrogów.
Spektakl odbędzie się w najbliższy czwartek (16.09) o godz. 19:00 w Hali Kultury. W poniedziałek (13.09), w urzędzie miejskim, ruszyła dystrybucja biletów (w godz. 7.30-15.30, pok. 122). Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki na to przedstawienie.
Fot. Wrota Podlasia