Galeria N w Łomży będzie gościła wystawę malarstwa Beaty i Mai Przestrzelskich. Ekspozycja łączy realistyczne pejzaże i ceramikę Beaty z abstrakcyjnymi obrazami Mai, pełnymi emocji i refleksji nad ludzkimi pragnieniami.
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Klub wojskowy 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego zapraszają na wystawę malarstwa Beaty i Mai Przestrzelskich. Wernisaż wystawy odbędzie się 9 grudnia 2025 roku, o godzinie 18.00, w Galerii N, Al. Legionów 133 w Łomży.
Beata Przestrzelska to pedagog specjalny, wieloletni działacz społeczny Stowarzyszenia ,,Czas Rozwoju". Wspiera osoby z niepełnosprawnościami w rozwijaniu zainteresowań oraz niwelowaniu deficytów rozwojowych.
Z zamiłowania maluje olejami głównie naturę, poszukuje i próbuje różnych tematów. Lubi pracować z gliną, prowadzi warsztaty ceramiczne dla os. z niepełnosprawnościami i chętnych mieszkańców Łomży. Ostatnio zasmakowała toczenie naczyń na kole garncarskim.
Maja Przestrzelska
Maja urodzona w 2005 roku w Łomży mieszka i studiuje w Warszawie. Zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym, tworząc obrazy w technice akrylu. Prezentowane na wystawie prace koncentrują się wokół tematu ludzkiej słabości i podatności na własne pragnienia. Kolorowe, często bardzo intensywne kompozycje kontrastują z ciężarem emocjonalnym, który za nimi stoi.