Fundacja Sztuk i Dialogu, Muzeum Przyrody w Drozdowie oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zapraszają na wystawę poplenerową - Kultura łomżyńska pędzlem malowana - Drozdowo 2015. Wernisaż wystawy odbędzie się 13 września 2015 roku o godzinie 16.00 we foyer Galerii VENEDA w Łomży, ul. Zawadzka 38.
Plener odbywał się w dniach 10-16 sierpnia 2015 roku w gościnnych progach Muzeum Przyrody w Drozdowie.
Do udziału w plenerze zgłosili się artyści z całej Polski m.in. z Pułtuska, Garwolina, Bielska Podlaskiego, Zambrowa oraz Łomży. Ich twórcze interpretacje tematyki pleneru będzie można obejrzeć do końca tygodnia.
Celem pleneru było propagowanie walorów i piękna Powiatu Łomżyńskiego, wspierania działań na rzecz upowszechniania wiedzy krajoznawczej, kształtowanie kreatywnych postaw i zamiłowania do szeroko pojmowanej kultury plastycznej oraz stwarzanie możliwości do poznawania urokliwej przyrody doliny Narwi.