Od wczoraj za edukację, kulturę i pomoc społeczną w mieście odpowiada zastępca Prezydenta Miasta Łomży Andrzej Stypułkowski, dotychczasowy pełnomocnik ds. nadzoru właścicielskiego w Ratuszu. Nowy wiceprezydent potwierdził, że od ponad 12 lat związany jest z Prawem i Sprawiedliwością, jest też w łomżyńskich strukturach tej partii.
Stypułkowski zgodnie z wczorajszym zarządzeniem prezydenta pełni stanowisko drugiego Zastępcy Prezydenta Miasta Łomży.
- Pan Andrzej Stypułkowski to człowiek ceniony w strukturach partii. Dał się poznać jako osoba skromna, ale jednocześnie skuteczna w działaniach. Posiada liczne kontakty w środowisku PiS w Warszawie i jestem pewien, że będzie dużym wsparciem dla Pana Prezydenta w kontaktach z rządem i samorządem województwa podlaskiego – powiedział w krótkiej rozmowie telefonicznej Marcin Kamieński, skarbnik Zarządu Okręgowego PiS w Białymstoku.
Według naszych informacji, Stypułkowski ma być dobrych relacjach z marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim, co ma mieć kluczowe znaczenie w pozyskiwaniu środków na inwestycje w Łomży. Jego wybór na wiceprezydenta Łomży skomentował najpierw na Twitterze Sebastian Łukaszewicz, radny sejmiku wojewódzkiego i bliski współpracownik posła Krzysztofa Jurgiela. - Same dobre informacje dzisiaj. Andrzej to wieloletni członek @pisorgpl. Bardzo dobry wybór @MariuszChrzano6 ;) – czytamy we wpisie sekretarza Zarządu Okręgowego PiS w Białymstoku. Kilka chwil później swój komentarz dał pod tym sam Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS. - Nic tylko się cieszyć, że współpraca się rozwija – napisał Sobolewski. https://twitter.com/AC_Sobol/status/1093556699942793216

- Przez ostatnie trzy lata miałem okazję bliżej przyjrzeć się pracy urzędu. Wiem, że czeka mnie wiele ciężkiej pracy. Zrobię wszystko, aby nie zawieść mieszkańców miasta, i żeby wszelkie kwestie, którymi będę się zajmował, szły w odpowiednim kierunku – powiedział w rozmowie z naszą redakcją nowy zastępca.