Łomżyńsko-ostrołęcka grupa MadBee powalczy w finale tegorocznego Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania 2017" o nagrodę główną w wysokości 5000 złotych oraz koncert w Polskim Radiu Białystok. Półfinał II Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania 2017" odbył się w minioną sobotę w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży.
O udział w koncercie finałowym rywalizowało w sobotę w Łomży siedem zespołów: Waterside, Tharsys i Święci z Białegostoku, Morning Breath z Siemiatycz, Mów i Bifrost z Suwałk oraz MadBee. To właśnie ta ostatnia grupa, w której grają artyści z Łomży i Ostrołęki, znalazła największe uznanie w oczach, czy raczej uszach jury.
Jury w składzie: Artur Szydłowski z organizującego przegląd WOAK Białystok, dziennikarz Polskiego Radia Białystok Paweł Wądołowski oraz menadżer Proletaryatu Zbigniew Strzałka oceniające występy miało niemały problem, komu dać szansę w finale, bo poziom był wysoki i bardzo wyrównany. Ostatecznie jednak jurorzy, po długiej i burzliwej naradzie, ogłosili werdykt. Półfinał w Łomży wygrały zespoły: MadBee, Bifrost i Mów. Oprócz nich już za dwa tygodnie w białostockich Spodkach o finał i nagrodę główną powalczą zespoły: Gypsy Caravan, Mniej Więcej i Projekcja oraz zespół wyłoniony w głosowaniu internautów.
Gościem specjalnym sobotnich półfinałów był zespół Proletariat, finał zaś uświetni swoim występem Marek Piekarczyk wraz z zespołem.