Reklama

Zmiana prezesa Sądu Rejonowego w Łomży

13/05/2026 14:22

Zmiana prezesa w Sądzie Rejonowym w Łomży. Dotychczasowa szefowa tej instytucji, sędzia Ewa Kłapeć-Kalinowska odchodzi ze stanowiska po upływie dwóch kadencji. Minister sprawiedliwości zdecydował, że nowym prezesem zostanie Renata Galińska, także związana od wielu lat z łomżyńskim sądem.

Jak poinformował w rozmowie z nami sędzia Jan Leszczewski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łomży, z dniem 15 maja 2026 r. na okres czterech lat, na stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Łomży, powołana została sędzia Renata Galińska. Taką decyzję podjął minister sprawiedliwości Waldemar Żurek. Dotychczasowa prezes, Ewa Kłapeć-Kalinowska, musi ustąpić ze stanowiska po upływie dwóch kadencji.

Sędzia Renata Galińska urodził się w 1978 r. w Białymstoku. Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W Sądzie Rejonowym w Łomży pracuje od ponad 20 lat. Ostatnio była zastępcą przewodniczącego w wydziale cywilnym tej instytucji.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości