Aleutyna Kołos po 17 latach przestała pełnić funkcję prezesa Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży. Jej miejsce zajęła Ewa Chludzińska, czyli dotychczasowa wiceprezes. Oddziałowa Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza odbyła się wczoraj (28.05).
- Dzisiaj podjęłam decyzję na Konferencji Sprawozdawczo-Wyborczej, że nie będę kandydowała na piątą kadencję na prezesa. Myślę, że czas oddać władzę w młodsze ręce - mówi Aleutyna Kołos, która zaproponowała na swoje miejsce Ewę Chludzińską. - W oddziale pracowała też Dorota Kucisz, również uważam, że się już tutaj nauczyła pracy związkowej i myślę, że młodsze koleżanki godnie zastąpią mnie i dalej oddział łomżyński będzie tak prężnym oddziałem jak był do tej pory.
Ewa Chludzińska działa w Związku od 1992 roku, a o 1998 jest prezesem ogniska Związku w ZSWiO nr 7 w Łomży. Od 12 lat pracuje w biurze ZNP.
- Jesteśmy w trudnym momencie historii, w trudnym momencie dla oświaty, w obliczu reform, które stają się już, a w zasadzie skutki tych reform odczuwamy wszyscy. Poza tym jesteśmy po doświadczeniach prawie miesięcznego strajku nauczycielskiego, który no niestety nie przyniósł oczekiwanych efektów i nauczyciele są rozgoryczeni - mówi Chludzińska. - Musimy się zastanowić jaką drogą pójdziemy, dokąd pójdziemy. Wiemy, że nie możemy się godzić na istniejący stan rzeczy.
Więcej w naszym materiale VIDEO.