Do 4 marca będzie można zgłaszać listy kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic miasta Warszawy. Termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upłynie 14 marca.
Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Do rozporządzenia załączono kalendarz określający terminy poszczególnych czynności wyborczych.
Do 12 lutego:
do 22 lutego
do 27 lutego
do 4 marca do godz. 16.00
do 8 marca
do 13 marca
do 14 marca do godz. 16.00
do 15 marca
do 18 marca
od 23 marca do 5 kwietnia do godz. 24.00
do 25 marca
do 28 marca
do 29 marca
do 4 kwietnia
5 kwietnia o godz. 24.00
7 kwietnia godz. 7.00–21.00