Uroczystości pogrzebowe zmarłego w piątek biskupa Stanisława Stefanka rozpoczną się w poniedziałek 20 stycznia w kaplicy w Domu Wspólnoty Kapłańskiej wystawieniem trumny z ciałem - poinformowała dziś diecezja łomżyńska.
- Serdecznie zapraszam Was Drodzy Bracia i Siostry do wspólnej modlitwy za zmarłego Pasterza. Słowa szczególnej zachęty kieruję do mieszkańców Łomży i Diecezjan. Niech te dni czuwania przy trumnie śp. Biskupa Stanisława odnowią naszą wiarę i miłość do Boga i drugiego człowieka. Będzie to największy wyraz naszej pamięci o drogim nam Zmarłym i wypełnieniem Jego testamentu – informuje Janusz Stepnowski, biskup łomżyński.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:
W budynku Kurii Diecezjalnej w dniach uroczystości pogrzebowych zostanie wyłożona księga kondolencyjna.
- Uwzględniając wrażliwość śp. Biskupa Stanisława Stefanka na sprawy związane z obroną życia i rodziny zachęcam, aby zamiast kwiatów złożyć ofiarę przeznaczoną na Fundusz Obrony Życia. Dziękując Bogu za gorliwą, ofiarną i pełną oddania posługę pasterską oraz za świadectwo kapłańskiego życia Biskupa Stanisława, polecam Zmarłego Pasterza Bożemu Miłosierdziu i proszę Księży, Siostry i Braci Zakonnych, Alumnów i wszystkich wiernych Diecezji Łomżyńskiej o modlitwę, by Bóg przyjął Go do grona Świętych Pasterzy. „Requiescat in pace...” – przekazuje Janusz Stepnowski, biskup łomżyński.