Reklama

Znamy zwyciężczynię XVI Konkursu im. Jana Stypuły [FOTO]

13/07/2019 09:57

Anita Chalecka okazała się najlepsza w konkursie o indeks Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Finał Konkursu im. Jana Stypuły, Senatora Ziemi Łomżyńskiej odbył się wczoraj w ZSWiO Nr 7 w Łomży.

Już po raz 16. ambitni uczniowie rywalizowali w Konkursie im. Jana Stypuły, Senatora Ziemi Łomżyńskiej.

Laureatką tegorocznej edycji została Anita Chalecka, absolwentka Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży, która zaprezentowała komisji pracę pt. "Cesarskie cięcie u suk". Jak przekazała nam podopieczna lek. wet. Piotra Mieczkowskiego, są to dość często wykonywane zabiegi u zwierząt i miała już przyjemność przy nich asystować w trakcie praktyk w lecznicy zwierząt Oaza u lek. wet. Adama Ołdziejewskiego. Praca konkursowa wymagała włożenia dużo wysiłku i być może właśnie to przekonało komisję do przyznania nagrody.

Reklama

Do konkursu w roku szkolnym 2018/2019 przygotowywała się również Klaudia Zubrzycka, opracowując temat: „BVD jako główna przyczyna ronień u bydła”. Opiekunką Klaudii była lek. wet. Joanna Cwalina. Jury konkursowemu przewodniczyła pani dyrektor Bogumiła Olbryś, a towarzyszyli jej pani dr hab. Karolina Barszcz i pan dr Michał Skibniewski – pracownicy naukowi z SGGW w Warszawie. 

XVI Konkurs im. dr nauk weterynaryjnych J. Stypuły przeszedł już do historii. Szesnasty indeks Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie znalazł swoją właścicielkę, a od września nowi konkursowicze rozpoczną żmudną, ale  ciekawą pracę i wyścig o swoje miejsce na SGGW.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości