Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży utworzony został uchwałą Rady Miejskiej z dnia 27 maja 2009 roku. Mija właśnie 10 lat funkcjonowania Ośrodka, z tej okazji dla mieszkańców przygotowano szereg atrakcji. Stadion w Łomży odwiedziły rodziny z dziećmi i sportowcy.
Piątkowa impreza na Stadionie Miejskim w Łomży zorganizowana została po to, aby podziękować wszystkim osobom związanym z MOSiR-em, które pomagają w działaniu Ośrodka, za wspólne 10 lat. Nie zabrakło oczywiście atrakcji dla starszych i młodszych.
- Chcieliśmy zaprezentować wszystkie dyscypliny sportowe, które w Łomży działają, dzieci miały okazję trenować, zapisać się nawet bezpośrednio na zajęcia - mówi dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski.
Na Stadionie pojawiły się przeróżne stoiska i stanowiska, najmłodsi mogli spróbować swoich sił w zabawie z wykorzystaniem football dart, wyrzutnią piłek, sumbo bubble balls, a także innych urządzeń wykorzystywanych w treningu sportowym. Nie brakowało też oczywiście pokazów.
Po zakończeniu pikniku, mieszkańcy mogli obejrzeć mecz pomiędzy reprezentacją Łomży a Reprezentacją Artystów Polskich.
- Oczywiście przyjeżdżamy dla zabawy, przyjeżdżamy po to, żeby ucieszyć ludzi, publiczność - mówi Jarosław Jakimowicz, dodając, że trener jednak zawsze nastraja ich drużynę do tego, aby wygrać.
Podobnie jak MOSiR, Reprezentacja Artystów Polskich również obchodzi w tym roku jubileusz. Drużyna jest dwa razy starsza od łomżyńskiego Ośrodka. - Liczę MOSiR-owi nie dwudziestu, a stu lat - dodaje Jakimowicz.
Więcej w naszej relacji VIDEO i FOTO!
fot. Marcin Kossakowski