Reklama

100-lecie Geodezji Ziemi Łomżyńskiej. Nowe rondo, ulica i obelisk [FOTO]

18/06/2021 17:35

Koło Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Łomży ma 100 lat. Z tej okazji w okolicy ronda i ul. Geodetów w naszym mieście został poświęcony obelisk.

Mamy własny sztandar, ulicę, własne rondo i teraz jeszcze obelisk, który poświęcony jest obchodom 100-lecia Geodezji Łomżyńskiej oraz 100-leciu Szkoły Mierniczej – mówi Daniel Tomaszewski, prezes łomżyńskiego koła geodetów.

Jubileusz 100-lecia przypadał w ubiegłym roku, ale ze względu na pandemię dopiero teraz zorganizowano uroczyste obchody.

Jubileusz poświęcony geodetom ziemi łomżyńskiej rozpoczął się spotkaniem w Hali Kultury. Nie obyło się bez okolicznościowych przemówień i odznaczeń. Po spotkaniu w Hali Kultury, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyła się też uroczysta msza św. odprawiona przez ks. prał. Jerzego Abramowicza w intencji geodetów i ich rodzin.

Reklama

Autorem obelisku jest Tadeusz Babiel.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości