Reklama

14. rocznica konsekracji biskupa Tadeusza Bronakowskiego

04/03/2020 07:25

4 marca 2006 roku ksiądz prałat Tadeusz Bronakowski został konsekrowany na biskupa pomocniczego diecezji łomżyńskiej. Święceń udzielił mu biskup łomżyński Stanisław Stefanek w towarzystwie metropolity białostockiego arcybiskupa Wojciecha Ziemby i biskupa seniora Tadeusza Zawistowskiego.

W 2006 roku papież Benedykt XVI przyjął rezygnację ks. Biskupa Tadeusza Zawistowskiego z obowiązków biskupa pomocniczego diecezji łomżyńskiej i mianował biskupem pomocniczym diecezji łomżyńskiej ks. Prał. Tadeusza Bronakowskiego, przydzielając mu stolicę tytularną Tigisi w Mauretanii. Uroczysta konsekracja odbyła się 4 marca 2006 roku w łomżyńskiej katedrze.

Biskup Tadeusz Bronakowski urodził się 3 listopada 1959 roku w Augostowie. W latach 1978-1984 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, na kapłana wyświęcony został na kapłana 26 maja 1984 roku w katedrze łomżyńskiej przez biskupa Juliusza Paetza. Pierwszą posługę kapłańską pełnił jako wikariusz w parafii w Nowogrodzie. Po roku został przeniesiony do pracy w kurii. W 1988 r. ukończył studia magisterskie z zakresu prawa kanonicznego, zaś pięć lat później obronił pracę doktorską. Tadeusz Bronakowski pracował jako notariusz kurii, sędzia sądu biskupiego, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Reklama

Zawołanie biskupa pomocniczego diecezji łomżyńskiej brzmi: "Nie lękajcie się, Bóg jest miłością".

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości